Porady

Strefy erogenne u mężczyzn – jak je stymulować?

Wiele mówi się o kobiecych strefach erogennych i ich stymulacji, jednak nie oznacza to, że Panowie takich miejsc nie posiadają w innych partiach ciała, niż częściach intymnych. Skupienie się na stymulacji poszczególnych obszarów może nie tylko dać partnerowi więcej przyjemności, ale też zainspirować go do odwdzięczenia się! Czytając dalej, poznasz strefy erogenne u mężczyzn i sposoby ich stymulacji.

Nie od dziś wiadomo, że kobiece ciało jest bardzo wrażliwe na dotyk. Badania wykazują, że około kilkanaście procent powierzchni damskiej skóry to strefy erogenne. U mężczyzn to natomiast zaledwie 3%. Niestety, stereotypy sugerują, że sprawa ta dotyczą wyłącznie części intymnych, a więc okolic genitaliów, jednak wcale tak nie jest!

Najbardziej erogenne strefy u mężczyzn

Wyjątkowo wrażliwym obszarem na bodźce dotykowe u człowieka, a więc także u mężczyzny są uszy. Multum zakończeń nerwowych zwiększa ich czułość, a odpowiednia stymulacja może potęgować podniecenie seksualne. Co więcej, pieszczenie ich poprawia krążenie w górnych partiach ciała, zwiększając podatność na dotyk innych miejsc, takich jak szyja, kark czy plecy. Wielu Panów potwierdza także, iż sporą przyjemność sprawia im stymulowanie sutków.

Strefy erogenne u mężczyzn mogą się znajdować także na twarzy (np. policzki, wargi), rękach i nogach (np. przeguby, wewnętrzna strona ud).

Oczywiście, mężczyźni nie są identycznymi stworzeniami, dlatego na jednych może lepiej działać stymulacja szyi, a na innych wewnętrznej części ud. Z tego powodu warto przede wszystkim eksperymentować w łóżku, co na pewno urozmaici grę wstępną, jak i sam seks!

Jak pobudzić strefy erogenne u mężczyzn?

Nie ma jednej techniki tłumaczącej, jak pobudzić strefy erogenne u mężczyzn, ponieważ zależy to od indywidualnych preferencji. Zaleca się jednak rozpoczęcie stymulacji od wspomnianych, silnie unerwionych uszu. Odczuwają one nawet delikatny oddech, muskanie czy lizanie. Następnie warto przejść do okolicznych obszarów – szyi, karku czy twarzy. W przypadku sutków dobrze sprawdzi się lizanie i szczypanie.

Niższe partie ciała mogą być stymulowane w bardziej intensywny sposób, na przykład za sprawą paznokci (plecy, ręce i nogi). Oczywiście jednocześnie warto zadbać o pieszczoty genitaliów lub okolicznych miejsc, np. perineum – krocza (obszaru między jądrami a odbytem).

Ciekawym pomysłem jest także skorzystanie z akcesoriów erotycznych, takich jak świece do masażu, masażerów czy opasek na oczy – pomysłów jest wiele!

Jak pobudzić strefy erogenne – akcesoria zwiększające skuteczność stymulacji

Bijoux Indiscrets – opaska na oczy Shhh

Opaska na oczy może się wydawać mało oczywistym rozwiązaniem. Dlaczego więc warto z niej skorzystać? Działa tutaj prosta zasada. Kiedy zmysł wzroku jest zostanie ograniczony, mózg będzie bardziej skupiony na pozostałych, a więc również na zmyśle dotyku, który przecież odgrywa najważniejszą rolę w przypadku erotycznych zabaw. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z opaski korzystała także partnerka!

Svakom Emma Mini – masażer do ciała (fioletowy)

Masażer do ciała jest bardzo ciekawym produktem, który na pewno dobrze sprawdzi się  w swojej roli. Omawiany model potrafi wibrować bardzo delikatnie, jak i zaskakująco intensywnie. Można nim stymulować na przykład sutki, kark, plecy, pośladki czy uda – wszystko zależy od Twoich pomysłów! Urządzenie oferuje 5 trybów wibrowania i 5 poziomów intensywności. Wykonano je z bezpiecznego dla ciała silikonu.

Petits Joujoux Fine Massage Candles A trip to Athens (duża) – świeca do masażu (piżmo i paczula)

Świeca do masażu jest doskonałym pomysłem na urozmaicenie gry wstępnej. Można z jej pomocą polać gorącym (lub tylko ciepłym, jeśli pozwolisz olejkowi się ostudzić) olejkiem ciało drugiej połówki, np. kark i plecy, ale też ręce, uda czy sutki. Substancja powstała na skutek podgrzania doskonale nawilża skórę i jest świetnym, pełnoprawnym olejkiem do masażu.

SATISFYER PARTNER MULTIFUN 3 – wibrator dla par (czarny)

Ta zabawka może się sprawdzić tak, jak wcześniej wspomniany masażer erotyczny, jednak w przeciwieństwie do niego istnieje możliwość wykorzystania jej podczas seksu, co umożliwia kształt nawiązujący do litery Y.

Intimate Earth – Fresh Strawberries Flavored Lubricant 120 ml – lubrykant na bazie wody o smaku świeżych truskawek

Do pieszczot z użyciem języka może zachęcić lubrykant smakowy! Ten model posiada aromat świeżych truskawek. Jest to żel wodny, dlatego może być stosowany z gadżetami erotycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *