Ciekawe

Kim są swingersi i jakie są zasady swingowania?

Swinging to popularna praktyka seksualna, ciesząca się dużą popularnością za granicą. Obecnie robi się o niej coraz głośniej również w Polsce. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na czym polega i jakie ma zalety, kontynuuj czytanie naszego artykułu.

Swingersi – kto to jest?

Zapewne nie raz słyszałeś o swingingu. W ostatnim czasie termin ten cieszy się szczególną popularnością. Na polskim rynku pojawił się nawet film nawiązujący do tego typu praktyk. Odpowiadając na pytanie, swingersi to osoby będące w stałych związkach, które uprawiają seks z innymi parami lub gronem nieznajomych osób. Na swinging najczęściej decydują się małżeństwa narzekające na rutynę. Dzięki tym praktykom można wprowadzić do życia seksualnego szczyptę pikanterii i urozmaicenia. Swingersi twierdzą, iż takie spotkania wzmacniają więź między partnerami i poprawiają jakość związku. Według nich taki rodzaj relacji seksualnych świadczy o bezgranicznym zaufaniu dwójki osób. Czy rzeczywiście tak jest? Czy swinging na pewno jest bezpieczny dla związku? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Swinging – zalety zbiorowego współżycia

Gdy już wiesz, co to swinging, zastanówmy się jakie może on nieść ze sobą korzyści. Otóż decydując się na ten rodzaj aktywności seksualnej, wzbogacisz swoje życie erotyczne, poznasz nowe techniki i pozycje seksualne, a także zdobędziesz doświadczenie z innymi partnerami niż ten, z którym jesteś w stałym związku. Według swingersów monogamia jest niezgodna z naturą człowieka. Osoby współżyjące z wieloma osobami są szczęśliwsze i pełne pozytywnej energii. Dzięki swingingowi można żyć w poukładanym związku, a jednocześnie przeżywać upragnione przygody i realizować swoje fantazje erotyczne. Ten rodzaj aktywności seksualnych odbywa się tylko i wyłącznie za zgodą obojgu partnerów, zatem nie jest zdradą, która często prowadzi do rozpadu związku. Decydując się na swinging, zmniejszasz szanse, że Twoja druga połówka zdecyduje się na stosunek z inną osobą bez Twojej wiedzy.

Gdzie spotykają się swingersi?

Temat swingingu wzbudził Twoją ciekawość? Chciałbyś spróbować tej praktyki, jednak nie wiesz, gdzie można spotkać się z inną parą, aby nie wzbudzić niczyich podejrzeń? Jeśli zdecydowałeś się na swinging z zaprzyjaźnionymi osobami, nie musisz martwić się o dobór odpowiedniego miejsca. Możecie spotkać się w waszych domach lub w hotelu. Jeśli jednak nie masz wśród znajomych pary, która chciałaby spróbować nowych praktyk seksualnych, nie przejmuj się. W większości dużych miast znajdują się specjalne kluby dla swingersów. Często są w nich organizowane tematyczne imprezy, podczas których można znaleźć parę do towarzystwa. W tego typu klubach odbywają się również ciekawe wydarzenia, w czasie których swingersi mogą wypróbować m.in. praktyki BDSM.

Swingersi – jak zacząć?

Marzysz o przygodzie ze swingingiem, jednak nie wiesz, od czego zacząć? Boisz się, że Twój partner będzie oburzony tak odważnym pomysłem? Nie wiesz, jak przeprowadzić rozmowę z drugą połówką na ten temat? Otóż na początku zastanów się, czy darzycie się na tyle dużym zaufaniem, aby rozpocząć takie praktyki. Weź pod uwagę, iż w czasie stosunku z inną osobą oboje możecie poczuć zazdrość. Pamiętaj, że swinging ma nie tylko zalety. Jeśli nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, Twój związek może się rozpaść. Z tego względu przed rozmową z partnerem należy dobrze się zastanowić, czy warto w ogóle podejmować ten temat. Przemyśl, czy sam jesteś gotów.

Jeśli oboje jesteście otwarci, lubicie eksperymentować i szukacie rozrywki, spróbuj porozmawiać z partnerem o swingingu. Na początku zapytaj swojej drugiej połówki, co sądzi o tego typu praktykach i dowiedz się, czy kiedykolwiek o nich myślała. Podczas rozmowy zaznacz, że jest dla Ciebie najważniejsza. Zapewnij ją, że swinging stanowiłby wyłącznie rozrywkę.

Jeśli Twój partner okaże się zainteresowany, zastanówcie się, czy znacie inną parę, która byłaby chętna na wypróbowanie tego rodzaju praktyk. Swinging możecie zaproponować osobom, z którymi jesteście w bliskich relacjach. Jeśli jednak nie znacie na tyle otwartej pary, poszukajcie towarzystwa w Internecie lub klubie dla swingersów.

Zanim rozpoczniecie swingowanie, pamiętajcie, z jakimi zagrożeniami się ono wiąże! Podczas zabawy z nieznanymi można zarazić się wieloma chorobami. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia, należy zawsze pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *