Ciekawe Porady Większe doznania

Seks tantryczny – ciekawa alternatywa dla par

Seks od zawsze był ważnym elementem istnienia, który ma silny wpływ na nasze funkcjonowanie. Jednak w dzisiejszych czasach wielu osobom coraz bardziej brakuje faktycznego poczucia bliskości w czasie seksu. Często podnoszony jest alarm, że doszło do wulgaryzacji relacji intymnych i sprowadzenia ich tylko i wyłącznie do funkcji cielesnych. Wpływ na to może mieć wszechobecne natężenie erotyzmem między innymi w telewizji czy internecie. Jednak coraz więcej osób stwierdza, że chciałyby to zmienić i spróbować innego podejścia, i właśnie dlatego coraz większą popularność zdobywa uprawianie seksu tantrycznego. Jeżeli zastanawiasz co to jest seks tantryczny, a także jak uprawiać seks tantryczny w prawidłowy sposób, zapoznaj się z poniższym wpisem i dowiedz się najważniejszych rzeczy o tej spirytualnej formie pożycia seksualnego.

Seks tantryczny – co to jest?

Seks tantryczny wywodzi się z podstaw dawnej filozofii pochodzącej z Indii i Tybetu tak zwanej tantry. Założeniem istniejącej już od tysięcy lat tantry jest to, że wszystko powinno współtworzyć jedność i stać się jednym połączonym bytem. W przeciwieństwie do znanego klasycznego seksu, którego głównym celem jest doznanie przyjemności fizycznej i osiągnięcie orgazmu, seks tantryczny ma na celu zaspokojenie zarówno potrzeb ciała, jak i duszy. Seks tantryczny na pewno nie jest dla osób, które nie potrafią być cierpliwe w czasie interakcji seksualnej, ponieważ opiera się na długiej grze wstępnej, mającej zapewnić jak najlepsze efekty, w tym przypadku osiągnięcie orgazmu nie jest priorytetem, dlatego, zanim on nastąpi (jeśli w ogóle) musi minąć sporo czasu.

W seksie tantrycznym chodzi przede wszystkim o to, żeby osiągnąć jak największą bliskość z partnerem za pomocą między innymi spojrzeń, pieszczot czy lekkiego dotyku. Finalnie orgazm powinien nadejść dla obojga partnerów jednocześnie, żeby mogli przeżyć go wspólnie w tym samym momencie. W związku z tym partnerzy dążą do tego, żeby osiągnięcie orgazmu nastąpiło jak najpóźniej, co wiąże się z tym, że seks tantryczny może trwać nawet kilkanaście godzin!

Jak uprawiać seks tantryczny i jak się do niego przygotować?

Przede wszystkim seks tantryczny należy traktować bardziej jako rytuał niż zwykłe doznanie seksualne. Na samym początku ważne jest zapewnienie odpowiedniego nastroju w pomieszczeniu, w którym wszystko ma się odbyć. Wiele osób decyduje się na rozpalenie świec zapachowych lub aromatycznych kadzidełek, ważne  jest również zapewnienie takiego światła, które skutecznie buduje atmosferę, dlatego dobrze będzie zasłonić okna, dodatkowo warto przygotować miłą pościel. Na tym etapie partnerzy rozbierają się i poświęcają trochę czasu na zgranie się za pomocą patrzenia sobie w oczy i trzymania się za ręce. Pieszczoty w formie dotyku lub pocałunków powinny skupiać się na takich częściach ciała jak na przykład uszy, kark, uda, czy piersi. Co ciekawe, według zaleceń tej filozofii mężczyźni nie powinni osiągnąć orgazmu przez wytrysk, ponieważ zgodnie z założeniami tantry jest to utrata energii wytworzonej między partnerami.

Seks tantryczny – pozycje

Nadszedł czas, żeby omówić najważniejsze pozycje seksu tantrycznego, ponieważ to one mają być zwieńczeniem całego rytuału.

  • Yab Yum – jest to najbardziej powszechna pozycja seksu tantrycznego i polega na tym, że partnerzy siedzą naprzeciwko siebie, mężczyzna po turecku, a kobieta wchodzi na niego i oplata mężczyznę nogami w pasie oraz kładzie mu rękę na karku. Kobieta zaczyna poruszać miednicą ocierając swoje narządy o penisa, następnie członek zostaje umieszczony w pochwie.
  • Skrzyżowane klucze – W tej pozycji kobieta leżąca na plecach krzyżuje nogi, a swoje stopy umieszcza na barkach partnera, dzięki tej pozycji możliwa jest głębsza i bardziej intensywna penetracja ze strony mężczyzny przy jednoczesnym zachowaniu ciągłego kontaktu wzrokowego.
  • Pozycja łuku – W tej pozycji kobieta siada na mężczyźnie, który siedzi na brzegu łóżka. Kobieta wygina plecy w tył i opiera na prostych rękach, a dzięki tej pozycji możliwa jest efektywna stymulacja łechtaczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *