Porady

Czy orgazm zawsze musi być?

Szczytowanie to moment, który zgodnie z powszechnym przekonaniem jest kwintesencją udanego seksu. Czy jednak ma on aż takie znaczenie? Czy każdy stosunek musi się kończyć orgazmem każdego z partnerów?

Czym jest orgazm?

Orgazm jest fizjologiczną reakcją organizmu, która jest swego rodzaju odpowiedzią na różnego rodzaju przyjemne bodźce podczas seksu. Mogą się one przejawiać w różny sposób, gdyż pojawiające się podniecenie może wynikać zarówno z kwestii fizycznych, jak i psychicznych. Pod względem medycznym, gdy dochodzi do niego, tętno jest podwyższone a oddech przyspieszony. Może się pojawić także fala gorąca, która z czasem ogarnia całe ciało. W przypadku kobiet będzie dochodziło do regularnych skurczów pochwy, natomiast u mężczyzn najczęściej objawiać się to będzie wytryskiem. Jednak w przypadku obu płci może być to zarówno kwestia fizyczna, jak i psychiczna.

Czy kobieta zawsze ma orgazm?

U kobiet można wyróżnić kilka rodzajów orgazmów, są to przede wszystkim: orgazm łechtaczkowy, orgazm pochwowy, a nawet, co wiele osób może zdziwić orgazm sutkowy. Każdy z nich będzie wynikał z umiejętnego pieszczenia stref erogennych i realizowania pragnień seksualnych. Ale czy tylko? Wiele kobiet, jak i mężczyzn zastanawia się nad tym, ile procent kobiet ma orgazm. Wiele pań doświadcza orgazmu co któryś stosunek, mały odsetek nich przeżywa szczytowanie przy każdym zbliżeniu, jednak istnieje sporo kobiet, które nigdy nie doświadczyły orgazmu.

Wszystko to zależy od wielu kwestii. Są to przede wszystkim: znajomość potrzeb własnego ciała, doświadczeń konkretnego kontekstu, ale także indywidualnych predyspozycji. Często pewnego rodzaju nacisk powoduje, że kobiecie trudniej jest “wyłączyć myślenie” i się odprężyć, oddając się w pełni przeżywanej chwili. Z tego powodu w przypadku braku pojawienia się orgazmu u kobiety najgorszym co można zrobić to tworzenie presji przez partnera czy samą zainteresowaną.

Czy mężczyzna zawsze ma orgazm?

Najczęściej orgazmowi mężczyzny towarzyszy ejakulacja, jednak nie dzieje się tak zawsze. Podobnie jak w przypadku kobiet kwestia ta jest bardziej złożona, niż może się to wydawać. Za orgazm u mężczyzny odpowiada nie tylko fizjologia, ale także kwestie psychiczne. Dlatego brak orgazmu czy wytrysku może wynikać z różnych kwestii. Warto się im przyjrzeć i przeanalizować. Nie zawsze musi to oznaczać problemy w sferze intymnej.

Czy orgazm jest konieczny?

Odpowiadając na to pytanie, wiele osób mogłoby się posprzeczać. Dla jednych osób nie może być mowy o dobrym seksie, gdy każde z kochanków nie będzie szczytowało. Dla innych natomiast liczy się sam moment zbliżenia i intymności, którą będzie budował. Orgazm jest szansą nie tylko na swego rodzaju przypieczętowanie satysfakcji z seksu, ale także może po prostu regulować napięcie czy stres.  

Z czego może wynikać brak orgazmu?

Brak orgazmu w zdecydowanej większości może wynikać z różnego rodzaju chorób, które mogą się wydawać nie mieć bezpośredniego związku z seksem. Często jednak spowodowane to jest także psychiką czy nieodpowiednią liczb hormonów płciowych. Część osób nie doznaje orgazmu w swoim życiu, jednak jeśli jest to dla Ciebie kwestia niepokojąca, warto w tym celu zadziałać. Niezwykle pomocna może stać się wizyta u seksuologa czy zwykłe przebadanie krwi. Jeśli na coś chorujesz, warto zapytać specjalisty, czy może mieć to związek z Twoim problemem podczas szczytowania. Często jednak rozwiązanie jest o wiele prostsze i wynika z powodu spożycia nadmiernych ilości alkoholu czy zażycia leków psychotropowych.

Co można zrobić, aby zwiększyć szansę na doznanie orgazmu?

Przed konsultacją ze specjalistą warto spróbować wywołania orgazmu własnymi sposobami. Nie można tu jednak wywierać presji na partnera, gdyż może to dodatkowo utrudnić osiągnięcie momentu szczytowania. Warto spróbować nowych rzeczy w łóżku, które będą skutkować podnieceniem. Jeśli szukasz nowych doznań w swojej sypialni, to zapoznaj się z dostępnymi na naszej stronie produktami. Któryś z nich z pewnością Cię zainteresuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *