Porady

Jak uprawiać cybersex

Cyberseks najczęściej uprawia się przy pomocy czatu internetowego. Podczas zabaw można wykorzystać mikrofon lub kamerę, lecz często ogranicza się on wyłącznie do pisania. Partnerzy w cyberseksie zwykle są przygodni i nie znają się w prawdziwym świecie. Zdarza się jednak, że na takie zabawy decydują się osoby żyjące w związku na odległość. Zastanawiasz się, gdzie i jak uprawiać cyberseks? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

Cybersex – jak to zrobić?

Cybersex, nazywany również seksem komputerowym, to stosunek wirtualny. Najczęściej polega on wyłącznie na wymienianiu pikantnych wiadomości. Zdarza się jednak, że partnerzy używają także kamer i mikrofonów, aby dodatkowo pobudzić swoje zmysły. Jak rozpocząć cybersex? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy wejść na czat internetowy, znaleźć partnera i rozpocząć z nim prywatną rozmowę o fantazjach seksualnych. Obecnie w sieci znajduje się wiele komunikatorów stworzonych z myślą o osobach pragnących rozpocząć przygodę z cyberseksem. Na takich czatach można poznać osoby o podobnych upodobaniach i zamiarach.

Podczas cyberseksu partnerzy odgrywają stosunek i pobudzają się wzajemnie. Najczęściej stymulują również swoje miejsca intymne. Podczas cyberseksu partnerzy często wysyłają sobie erotyczne zdjęcia lub filmiki w celu mocniejszego rozbudzenia zmysłów. Oczywiście wiele osób decyduje się również na wirtualny seks z wykorzystaniem kamerki internetowej.

Gdzie uprawiać cybersex?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, istnieje wiele czatów internetowych, na których można anonimowo uprawiać cybersex. W sieci dostępne są komunikatory dla osób o różnych preferencjach i fantazjach. Z łatwością można znaleźć czat np. dla miłośników BDSM i osób homoseksualnych. Oczywiście cybersex można uprawiać również przy pomocy najpopularniejszych komunikatorów, takich jak Whatsapp, Messenger, Skype czy Viber. Jednak na wykorzystanie tych czatów decydują się zwykle osoby mające konkretnego partnera do zabaw.

Czy cyberseks jest bezpieczny?

Gdy już wiesz, jak uprawiać cybersex, zapewne zastanawiasz się, czy jest on bezpieczny. Niestety nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Jeśli decydujesz się na cyberseks ze swoim partnerem, któremu ufasz, nie stanowi on zagrożenia. Jeśli jednak robisz to z osobą nieznajomą, musisz uważać na swój wizerunek. Pamiętaj, że nieznajomy może rozpowszechnić Twoje nagrania czy zdjęcia. Decydując się na cyberseks, najlepiej dobrze zadbać o swoją anonimowość. Warto ograniczyć się wyłącznie do wymieniania wiadomości pisemnych.

Należy również pamiętać, że od cyberseksu można się uzależnić tak samo jak od pornografii. Uzależnione osoby decydują się na wirtualny seks coraz częściej i zaniedbują obowiązki na jego rzecz. Ponadto humor uzależnionych zależny jest od tego, czy odbędą internetowy stosunek. Często uważają cybersex za najważniejszą aktywność w swoim życiu i twierdzą, że ona jedyna daje im poczucie szczęścia. Osoby uzależnione zwykle zaniedbują również relacje z bliskimi i oddalają się od swojego partnera.

Warto jednak pamiętać, że cybersex nie ma tylko wad. Sprawdza się on wśród osób niepełnosprawnych i starszych, które chcą rozładować napięcie seksualne bez konieczności wychodzenia z domu. Ponadto dzięki niemu można lepiej poznać swoje preferencje i poeksperymentować z fantazjami, których nie jesteśmy w stanie zrealizować w rzeczywistości.

Czy cyberseks to zdrada?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy cybersex to zdrada. Aby stwierdzić czy stanowi on niewierność, należy wziąć pod uwagę, jak partner zapatruje się na tego typu rozrywki oraz jak wygląda związek. Zdarza się, że w luźniejszych relacjach partnerzy nie mają nic przeciwko, aby druga osoba rozładowywała napięcie seksualne w ten sposób. Należy jednak pamiętać, że uprawiając cyberseks regularnie z tą samą osobą, może narodzić się uczucie, które będzie stanowić zagrożenie dla dotychczasowego związku. Dlaczego przed rozpoczęciem przygody z wirtualnym seksem warto zastanowić się, czy nie zranimy tym bliskiej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *