Porady

Jak dobrać rozmiar prezerwatyw

Popularnym motywem w przeróżnych filmach i serialach są żarty skupione wokół tego, że prawdziwy mężczyzna w trakcie wizyty w sklepie powinien kupić prezerwatywy w największym możliwym rozmiarze. Jednych będzie to bawiło, innych nie – jednak wielu mężczyzn nie ma pojęcia, jak właściwie dobrać rozmiar prezerwatywy do wielkości swojego penisa. Wybór odpowiedniego ma niezwykle ważne znaczenie, gdyż zbyt duża prezerwatywa może zsunąć się w trakcie stosunku, a za mała wywołać dyskomfort czy nawet ból.

W poniższym artykule podpowiemy Ci, jaki rozmiar prezerwatywy będzie odpowiedni zależnie od wielkości penisa. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się odpowiednim zabezpieczeniem i pełnym komfortem. Opowiemy Ci też między innymi o tym, jaki jest najmniejszy rozmiar prezerwatyw. Dobór odpowiedniej wielkości sprawi, że w trakcie uprawiania seksu będziesz mógł czerpać mnóstwo przyjemności, a także pozostaniesz spokojny o to, że zabezpieczenie nie zsunie się przy gwałtowniejszym czy szybszym ruchu.

Rozmiar prezerwatyw – jak dobrać go najlepiej?

Większość prezerwatyw wykonanych jest z lateksu, który charakteryzuje się niezwykłą elastycznością. Dodatkowo warto zauważyć, że wcale nie jest łatwo uszkodzić mechanicznie tę powłokę. W związku z tym większość prezerwatyw, jakie można znaleźć na sklepowych półkach, dostępna jest w uniwersalnym rozmiarze, który nadaje się do noszenia przez większość mężczyzn.

Problemy zaczynają się, gdy rozmiar penisa w jakiś sposób odbiega od standardowego. Wtedy zdarza się, że należy rozejrzeć się za prezerwatywami w nieco innej wielkości. Jednak zostańmy na chwilę przy kwestii standardowego rozmiaru prezerwatywy. Modele dostępne na sklepowych półkach oznaczane są często w podobny sposób co ubrania. Możemy wyróżnić opcje oznaczone literami od S aż do XL. Kiedy mówimy o standardowym rozmiarze prezerwatyw, w przypadku polskich realiów zazwyczaj mamy na myśl rozmiar M, przeznaczony dla mężczyzn, których penis ma około 14 cm we wzwodzie. Pamiętaj o tym, że sama prezerwatywa powinna być nieco dłuższa niż Twój członek – tak by zostało wystarczająco dużo miejsca na spermę. Ponadto zagwarantuje Ci to komfort w trakcie stosunku.

Jaki jest największy rozmiar prezerwatyw?

Rozmiar L przeznaczony jest dla mężczyzn, których penis ma około 18 centymetrów w trakcie wzwodu. Jeżeli ktoś z mniejszym penisem założyłby taką prezerwatywę, to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że zsunie się ona w trakcie uprawiania seksu. To sytuacja, która może być po pierwsze wstydliwa, a po drugie niezwykle niebezpieczna, gdyż prezerwatywa powstała po to, by chronić partnerów przed niechcianą ciążą, a także różnego rodzaju chorobami wenerycznymi.

Największe z prezerwatywy to te, które oznaczone zostały za pomocą liter XL. To modele, które odpowiednie są dla wszystkich mężczyzn, których penis ma ponad 19 centymetrów we wzwodzie. Jeżeli jesteś tak hojnie obdarzony przez naturę, pamiętaj o sięgnięciu właśnie po prezerwatywy w takim rozmiarze. Sprawi to, że w trakcie uprawiania seksu będziesz się czuł swobodnie i absolutnie nie będziesz musiał zawracać sobie głowy uciskiem czy martwieniem się, że prezerwatywa pęknie. Warto pamiętać, żeby wybierany model miał także większą średnicę.

Jaki jest najmniejszy rozmiar prezerwatyw?

Prezerwatywy dla mężczyzn, których penis ma długość we wzwodzie do 12,5 cm, zostały oznaczone literą S. W związku z tym żaden posiadacz nieco krótszego członka nie powinien się wstydzić kupowania kondomów o najmniejszym rozmiarze. Ich wybór pozwoli Ci na skupienie się wyłącznie na przyjemności oraz satysfakcji ze zbliżenia z ukochaną osobą.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi już wiesz, jaki rozmiar prezerwatywy będzie dla Ciebie odpowiedni. Zachęcamy Cię do przeczytania reszty treści na naszym blogu, a także odwiedzenia strony naszego sklepu, gdzie znajdziesz różne modele kondomów w bardzo atrakcyjnych cenach. Oferowane przez nas prezerwatywy zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, a także występują w każdym rozmiarze. Na pewno znajdziesz taki model, który będzie odpowiadał zarówno Twoim potrzebom, jak i oczekiwaniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *