Porady Zakupy

Pierwszy wibrator – czym się sugerować, jaki wybrać?

Żyjemy w czasach, w których do tematów seksualnych podchodzimy z coraz to mniejszym dystansem. Jeszcze jest przed nami kawał drogi, jednak dobrze, że można otwarcie rozmawiać o tych tematach. Masturbacja jest niezwykle korzystna dla organizmu. Wpływa dobrze na stan zdrowia, relaksuje i uspokaja. Rozładowanie napięcia seksualnego często jest nie lada problemem i trzeba wiedzieć, jak to robić. Ponadto, samozaspokojenie jest idealnym sposobem na odkrywanie swojego ciała, w konsekwencji czego można cieszyć się bardziej udanym seksem.

Czym może różnić się wibrator od wibratora?

Istnieją tysiące tego typu urządzeń. Żeby gadżet wibrujący poddać klasyfikacji, trzeba znaleźć punkt zaczepienia. Jednym z takich punktów może być np. rozmiar. Zależnie od wymagań użytkowniczek – producenci tworzą wibratory bardzo małe, o długości zaledwie kilku centymetrów, a także naprawdę spore, gdzie długość może sięgać ponad 30cm!

Te zabawki erotyczne różnią się także materiałem, z którego są wykonane. Najczęściej do produkcji gadżetów używa się silikonu medycznego. Jest to materiał bardzo miły w dotyku, a przy tym bezpieczny dla skóry, stąd też jego popularność. Ważne, żeby był pozbawiony ftalanów, ponieważ w ten sposób znacznie zmniejsza się ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych na skórze. Innym bardzo popularnym materiałem jest plastik ABS, który nie jest elastyczny, jednak łatwo utrzymać higienę takiego urządzenia. Warto też wspomnieć o termoplastycznym elastomerze, czyli materiale, który posiada zdolność do odwracalnej deformacji. Wibrator wykonany z tego tworzywa idealnie dopasowuje się do anatomii kobiety.

Może się to wydać mniej istotne, jednak warto zwrócić uwagę także na kolor urządzenia. Idealny wibrator powinien podobać się użytkowniczce. Dzięki temu częściej będzie miała ochotę na zabawę. Urządzenia występują w wielu kolorach, jednak najpopularniejsze, to różowy i niebieski.

Cena również gra rolę. Najtańsze wibratory można znaleźć w okolicach trzydziestu złotych, jednak takie urządzenia nie posiadają zbyt wielu funkcji. Jeżeli potencjalna użytkowniczka nie chce szukać wibratora o fikuśnym kształcie i różnorodnych funkcjach – będzie to dobry wybór.

Ceny gadżetów wibrujących sięgają nieraz kilkuset złotych i są to urządzenia wysokiej jakości. Posiadają dużo trybów wibrowania i ciekawych właściwości, jak np. wodoodporność.

Rodzaje wibratorów

Zależnie od preferencji, można natknąć się na wiele wibratorów, które różnią się swoim działaniem i kształtem. Każda kobieta, która chce zaopatrzyć się w takie urządzenie powinna zorientować się, czego tak naprawdę wymaga od erotycznego gadżetu.

Wibratory klasyczne to – można powiedzieć – zabawki podstawowe. Mają podłużny, falliczny kształt. Mogą różnić się strukturą – np. kiedy producent wyposaży swój wibrator w wypustki.

Wibratory rotujące, to takie, które poza samą funkcją wibracji mogą także się poruszać. To gadżety dla bardziej odważnych Pań; często z umieszczonym ”króliczkiem” na części penetrującej. Wibratory z króliczkiem to najchętniej kupowane tego typu gadżety na świecie. Króliczkiem nazywa się specjalną wypustkę, która ma za zadanie stymulować łechtaczkę, kiedy reszta urządzenia jest w pochwie.

Warto też zaznaczyć, że istnieją także mini-wibratory, albo „bullet”, tj. bardzo małe urządzenia z mocnym silnikiem.

Jaki wibrator warto kupić?

Dość prosty – We-Vibe – Tango

To wibrator cechujący się mocnym silnikiem. Wyprofilowana główka trafi dokładnie tam, gdzie tego chcesz. Urządzenie zostało wykonane z plastiku ABS bez ftalanów oraz jest wodoodporne, a więc można je zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Cicho pracuje i jest prosty w obsłudze.

Ciekawy i tani – B Swish – bwild Classic Marine

To wibrator, który mimo niskiej ceny posiada wiele ciekawych funkcji. Ma dwa silniki, z czego jeden znajduje się w części głównej, a drugi w króliczku. Wykonano go z silikonu medycznego. Urządzenie ma 5 trybów wibrowania i jest w pełni wodoodporne.

Wystarczająco mały – Rianne S – Classique Vibe

To ciekawe urządzenie idealnie sprawdzi się w rękach kobiety, która chce zachować pełną dyskrecję. Wygląda jak opakowanie na szminkę, jest bardzo cichy, a przy tym posiada aż 7 programów wibracji. Został wykonany z silikonu. Ma długość 12cm.

Odważny – FUN FACTORY – Tiger Black Line

Ten wibrator posiada ciekawy kształt, który idealnie dopasowuje się do anatomii kobiety. Posiada wypustki, które stymulują wejście do pochwy, a także króliczek, aby jednocześnie pieścić łechtaczkę. Wygodny uchwyt gwarantuje komfortowe używanie, a intuicyjny panel sterowania ułatwi zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *