Męski organizm jest dość skomplikowanym mechanizmem. Nie inaczej jest w kontekście seksualności, która niestety nie zawsze działa poprawnie. Wielu Panów cierpi z powodu zbyt małej objętości wytrysku, który idzie w parze z niską jakością ejakulatu. Na szczęście istnieje kilka sposobów, których efektem może być poprawa jakości nasienia.
Warto wiedzieć, że jakość nasienia często jest warunkowana dietą i stylem życia danego mężczyzny. Na ten temat prowadzono również ciekawe badania, wykonane przez badaczy z amerykańskiego Harvardu. Ów badanie zostało przeprowadzone na grupie młodych mężczyzn w przedziale wiekowym 18-22 lata. Ich zadaniem było opisanie swojej diety żywieniowej. W warunkach laboratoryjnych z kolei przebadano ich nasienie. Efekt był ciekawy, bowiem u mężczyzn jedzących sporo czerwonego mięsa i oczyszczonych ziaren sperma była znacznie gorszej jakości, niż u grupy spożywającej więcej ryb i warzyw.
Jak poprawić jakość nasienia przez dietę?
Dobrze wiedzieć, czym są tak zwane tłuszcze trans. To grupa tłuszczy nienasyconych, która wpływa na obniżoną jakość spermy. Ze względu na ich szkodliwość w wielu krajach planuje się wprowadzenie obowiązku oznaczania etykiet żywności odnośnie obecności tych substancji. Gdzie jednak najczęściej można je spotkać? Tłuszcze trans są zawarte w sporej ilości, w powszechnie uznawanych za niezdrowe, produktach. Chodzi na przykład o chipsy, żywność fast-food, gotowe wypieki itd. Specjaliści informują, że mężczyźni powinni zrezygnować z mniej zdrowej żywności na rzecz warzyw i owoców. Poprawa nasienia jest możliwa też przez wzbogacenie diety o witaminę A, C i E, a także selen i cynk. Bardzo dobrze mogą zadziałać na przykład orzechy i wątróbka.
Dowiedziono także, iż obniżona jakość nasienia może być spowodowana noszeniem zbyt ciasnych spodni, które ograniczają możliwości układu krążenia. Co więcej, poprawa jakości nasienia może nastąpić przez zwiększenie swojej aktywności fizycznej. Na spermę negatywnie może również działać zbyt wysoka temperatura, dlatego nie zaleca się mężczyznom brania zbyt gorących kąpieli, lub chociażby kładzenia nagrzanego laptopa w okolicach krocza.
To nie wszystkie sugestie odnośnie tego, jak poprawić nasienie mężczyzny. Mianowicie, Panowie powinni zrezygnować z używek. Najbardziej chodzi o papierosy i alkohol, jednak praktycznie każda używka w nadmiarze może zaburzyć prawidłową pracę organizmu. Sprawa jest jednak ciekawa, ponieważ lampka czerwonego wina wytrawnego, pijana wieczorem co dzień lub co dwa dni, dobrze wpływa na zdrowie.
Na rynku można też znaleźć ciekawe specyfiki, których celem jest poprawa nasienia.
Jak poprawić nasienie suplementami – co kupić?
Dzisiejsze czasy na szczęście dysponują wachlarzem rozwiązań na wiele sytuacji. Nie inaczej jest w kontekście jakości nasienia. Chcesz znaleźć odpowiedź na powyższe pytanie? Przyjrzyj się więc ciekawym suplementom. Zazwyczaj mają one naturalny skład, a więc są produktami bezpiecznymi dla zdrowia, co tym bardziej powinno zachęcić zainteresowanych do skorzystania.
Medica Group Cum Plus Strong 60
Ten suplement ma na celu zwiększenie objętości wytrysku, a także wspomożenie procesu spermatogenezy (powstawania nasienia). Obecny w produkcie buzdyganek, Maca Root i L-arginina to składniki od lat znane ze względu na swoje prozdrowotne właściwości. Zwiększają wydolność układu krążenia (do penisa trafia więcej krwi), poprawiają jakość spermy i regulują gospodarkę hormonalną.
Cumex 65
Ten suplement do regularnego spożywania, posiada naturalny skład. Chodzi między innymi o cytryniec chiński (zwiększa libido), pestki dyni (posiadają sporo cynku, substancji wpływającej na jakość nasienia), L-argininę (zwiększającą przypływ krwi do narządów rozrodczych). Celem stosowania jest poprawa nasienia i ogólnej kondycji seksualnej.
Cum On 30
Cum On to wyjątkowy suplement diety, który nie tylko może poprawić jakość nasienia, ale też całokształt kondycji seksualnej. W składzie posiada tribulus terrestris, który podnosi testosteron (wpływa on na jakość i objętość produkowanego nasienia), ginkgo biloba (wzmacniający erekcję), węglan wapnia (stabilizujący pracę organizmu).