Porady

Gdzie wyrzucać stare zabawki erotyczne

Zabawki erotyczne nie są gadżetami, z których korzystamy przez całe życie. Jak wszystkie inne urządzenia ulegają one zniszczeniu, które uniemożliwiają ich prawidłową pracę. Nierzadko zdarza się także, że wibratory czy inne zabawki erotyczne po prostu nam się nudzą. Nasze oczekiwania co do doznań się zmieniają, producenci wypuszczają na rynek nowe produkty, które pragniemy wypróbować. Tutaj pojawia się problem – gdzie wyrzucić wibrator i jak wygląda recykling gadżetów erotycznych?

Jak pozbyć się wibratora?

Wibratory zwykle wyposażone są w mechanizm elektroniczny bądź elektryczny, ich utylizacja będzie zatem wyglądała tak, jak w przypadku domowej elektroniki. Uszkodzony wibrator można zanieść do punktu odbioru elektrośmieci. Jednak taka wycieczka wiązać się może ze wstydem, w końcu publiczne oddawanie zabawki erotycznej nie jest czynnością, z którą mamy często do czynienia. Jeżeli nie chcesz, aby ktoś widział Cię w tej nietypowej sytuacji, poszukaj wolnostojącego kontenera przeznaczonego na elektrośmieci. Szukaj ich przy marketach oferujących sprzęty elektroniczne. Kontenery pozwolą Ci na dyskretne pozbycie się zabawki erotycznej. Podejdź do nich w momencie małego ruchu, np. późnym wieczorem czy o poranku.

Jeśli chodzi o wibratory wyposażone w baterie, powinno się w pierwszej kolejności je wyjąć i wyrzucić do dedykowanym akumulatorem pojemników. Znajdują się one w wielu marketach, coraz częściej można je spotkać także w różnych instytucjach.

Gdzie wyrzucić gadżety erotyczne wykonane z silikonu?

Zabawki silikonowe cieszą się ogromną popularnością w sypialniach ze względu na ich bezpieczeństwo dla ciała. Silikon może być poddany recyklingowi, jednak ta zasada dotyczy niestety jedynie produkcji przemysłowej. Gadżety erotyczne wykonane z silikonu traktuje się jako przedmiot konsumpcji indywidualnej, dlatego powinny zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych.

Jak pozbyć się zabawek erotycznych z plastiku?

Jeśli zabawka została wykonana jedynie z plastiku i nie zawiera w sobie elektroniki, po prostu ją wyrzuć do przeznaczonego na metale i tworzywa sztuczne pojemnika. Sytuacja może być nieco bardziej skomplikowana w przypadku zabawek wyprodukowanych zarówno z plastiku, jak i z silikonu. Najlepszym rozwiązaniem w ich przypadku będzie odseparowanie od siebie poszczególnych materiałów. Silikonowe elementy pozostaw w koszu na odpady zmieszane, natomiast te plastikowe wyrzuć do koszy przeznaczonych właśnie na plastik.

Gdzie wyrzucić gadżety erotyczne wykonane z gumy, TPE czy PVC?

Wykonane z tych materiałów zabawki niestety nie podlegają recyklingowi. To z tych tworzyw często wykonywane są dilda, masturbatory czy nakładki na penisa. Mimo ich niekorzystnego wpływu na środowisko wciąż są chętnie wybieranymi zabawkami, nie ma się co dziwić – często trudno znaleźć ich alternatywę wykonaną z lepszych materiałów. Jeżeli chcesz pozbyć się zabawek wykonanych z tych tworzyw, powinieneś wyrzucić je do kontenerów przeznaczonych na odpady zmieszane.

Do którego pojemnika wyrzucić szklane i ceramiczne zabawki erotyczne?

Większość osób uważa, że szklane czy ceramiczne zabawki erotyczne powinny zostać wyrzucone do pojemnika na szklane odpady. Jednak nie jest to takie proste. Dilda czy korki analne wykonywane są najczęściej ze szkła pyreksowego, dzięki czemu są bezpieczne i nie pękną podczas nawet najdzikszych zabaw. Mimo tej zalety, wykonane z tego tworzywa gadżety erotyczne mają jedną wadę – nie można poddać ich recyklingowi. Takie zabawki należy wyrzucić do kontenera przeznaczonego na odpady zmieszane. Część gadżetów erotycznych wykonywana jest ze szkła sodowo-wapniowego, które jak najbardziej można wyrzucić do pojemnika na odpady szklane.

Gdzie wyrzucić gadżety erotyczne ze stali nierdzewnej?

Wykonane ze stali nierdzewnej zabawki erotyczne np. korki analne także powinny zostać wyrzucone do kontenera na metale i tworzywa sztuczne. Pierścienie na penisa czy zaciski na sutki wykonane z tego tworzywa najlepiej wyrzucić do odpadów zmieszanych, ponieważ ich niewielki rozmiar i tak nie umożliwia ich przetworzenia.

Czy istnieją eko zabawki erotyczne?

Jeśli chcesz wspierać środowisko naturalne, wybierz gadżety erotyczne wykonane z materiałów biodegradowalnych, takich jak bio plastik czy aluminium. W związku z rosnącą świadomością na temat ochrony środowiska, firmy oferujące zabawki erotyczne zaczęły wypuszczać na rynek te wykonane właśnie z tworzyw, które nie zanieczyszczają środowiska. W sklepie erotycznym Świat Doznań znajdziesz Wibrator GAIA ECO GREEN, który wykonany został z bioplastiku w pełni nadającego się do recyklingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *